HMTL5 ile Paragrafların Kullanımı – Html Dersleri

Html’de paragrafın kullanımının nasıl yapıldığını bu yazımızda inceleyeceğiz. Bu serimizde html dersleri belli bir sıralama ile sizlerle paylaşacağım. Html video dersleri ise, yine video kanalım üzerinden html dersleri youtube  bağlantıya tıklayıp izleyebilirsiniz.

Html derslerinin ikincisi olarak html paragraflar <p> etiketi ile yazılmaktadır. Her paragrafın başında <p> paragfaf açılış etiketini her paragrafın kapanışında </p> kapanış etiketini kullanmalıyız.

Bu şekilde 1 paragrafın nerde başlayıp, nerede bittiğini html sayfamıza belirtmiş oluruz. Örnek kullanım aşağıdaki gibidir.

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Tolga Hoca ile HTML Öğreniyorum</title>
</head>

<body>
<p>Bu bizim birinci paragrafımızdır. p açılışı etiketi ile paragrafın başladığını p kapanış etiketi ile paragrafın bittiğini html sayfamıza bu şekilde belirtiyoruz. </p>

<p>Bu bizim ikinci paragrafımızdır. Çünkü yeni bir p etiketi açtık. Böylece html sayfamız bizim yeni bir paragraf oluşturduğumuzu anlamış oldu.</p>
</body>
</html>

Paragraflar genel yapısı bu şekilde bir daha ki ders, metin etiketlerinin ne olduğunu tek başına ve yazı içinde kullanımlarını inceleyeceğiz.

Görüşmek üzere.

 

Bir cevap yazın